Čatní, čatný, chutney

Objednejte si online na www.salatybakes.cz, všechny produkty jsou bez chemických konzervantů a jsou připravovány tradičními postupy.

Čatní je sladká, pálivá a kořeněná omáčka, jako kdyby se hořčice, ovocná marmeláda a kyselé okurky dali dohromady. Čatný může obsahovat různé druhy ovoce, zeleniny, octa, cukru a různé druhy koření. Ingredience jsou následně míchány v různém poměru a vznikájí tak úžasné příchutě. Harmonie mezi sladkým, pálivým a kyselým čatní činí tuto kategorii produktů neskutečně zajímavou. Čatní omáčky mohou být podávány čerstvé, vařené, s kousky ovoce, jemné, ostré, krémové nebo třeba suché. Čatný může být použito podobně jako džem, ale jsou neodolatelné především jako přiloha k masu a sýrům, nebo v Indické a Asijské kuchyni. Čatní pochází původem z Indie, kde má každý jednotlivý region své tradiční čatný. Od 17.století se čatní dováželo do Spojeného Království a do západní Evropy. V západní Evropě se čatní původně přezdívalo “mangované”, protože tradiční Indické čatní obsahovalo mango jako tu základní ingredienci. V Indii jsou chutney obvykle podávány s kari nebo jako příloha k masům. Indové ale vyváželi čatní také do Karibských Ostrovů, kde se dnes vyrábí čatní z tropického ovoce a podává se již tradičně s rybými pokrmy.   

Navštivte náš E-shop a objednejte si skvělé čatní omáčky z pohodlí domova.

https://www.salatybakes.cz/catni


V naší nabídce naleznete celou řadu skvělých čatní. Jmenovitě pak:

Čatní z Cibule - Ochutney Cibuli

Čatní z Jablek - Ochutney Jablko

Čatní z Řepy - Ochutney Řepu

Čatní z Rajčat - Ochutney Rajče

Čatní ze Špenátu - Ochutney Špenát

Čatní ze Švestek - Ochutney Švestku

Čatní Indické - Ochutney Indii

Čatní z Mrkve - Ochutney Karotku


Všechny naše produkty jsou konzervovány tradičnímy způsoby, bez použití chemických konzervantů. Můžete si u nás vybrat z celé řady čatní omáček, kde si to svoje oblíbené najde každý.